Bangkok - parky


Park Lumphini


Největší park v centru obchodní oblasti mezi ulicemi Rama IV. Rd., Sarasin Rd. a Witthayu Rd. Park je oblíbený mezi obyvateli města, kteří tu sportují a cvičí čínské Tai Chi. Jezero uprostřed parku je ideální k vyjížďkám na lodičkách. Občas se zde pořádají hudební představení.

Více informací ...


Park Chatuchak


Nebo také Queen Sirikit Park leží vedle známého víkendového trhu Chatuchak na ulici Phahonyothin Rd. je označován jako hlavní park Bangkoku a mimo to je i příjemným místem k odpočinku. Můžete si zde půjčit kolo nebo se věnovat rozmanitým sportovním aktivitám. Doprava: BTS stanice Mochit, MRT stanice Chattuchak.


Královský park krále Ramy IX.


Park o rozloze 200 akrů připomíná 60. narozeniny Jeho Výsosti krále Ramy IX. v roce 1987. Skládá se z krásných botanických zahrad a v budovách je výstava o práci a životě krále Ramy IX.

Více informací ...


Park Saranrom


Starý park, který byl dříve zahradou Paláce Saranrom. Park není velký rozlohou, ale je to ideální místo k odpočinku po prohlídce Velkého paláce a Wat Pho. Naproti hlavní bráně je fontána v evropském stylu. Je zde také několik památníků jako pomník Královny Sunantha Kumarirat, která byla blízkou přítelkyní krále Ramy V.


Park Benchasiri


Na ulici Sukhumvit Rd., vedle obchodního domu Emporium Shopping Center. Park byl otevřen v roce 1992 na počest 60.narozenin Její Výsosti Královny. Malý, ale dobře udržovaný a krásně upravený park s mnoha skulpturami. Snadno dostupný ze stanice BTS Phrom Phong. Otevřeno 5 - 20.


Sanam Luang


Neboli Královská pole se nachází severně od komplexu Grand Palace a je využíváná k pohřbu žehem členů královské rodiny, jinak slouží převážně jako rekreační areál. Uvidíme tu svatyni Lak Muang, stánky s občerstvením a také mnoho stromů poskytujících vítaný stín.

Více informací ...


ZOO Dusit


Zahrada spadá pod správu Organizace zoologických parků a žije zde mnoho druhů exotické zvěře. Milým zpestřením prohlídky je možnost vyjížďky na loďkách po jezeře, které se zde rozkládá.

Více informací ...


Safari World


Oblast o rozloze 170 akrů je rozdělena na 2 části: Safari park a Mořský park. Safari park obývá mnoho druhů živočichů v přírodním prostředí. Návštěvníci mohou řídit svá vlastní auta nebo využít autobusů parku. V Mořském parku návštěvníky okouzlí vystoupení trénovaných delfínů a tuleňů.

Více informací ...


Dream World


Tento zábavní park ve stylu amerického Dysnylandu najdete na 7. kilometru silnice Rangsit - Ong Kharak Rd. u rozsáhlého nákupního střediska Rangsit (za letištěm Don Muang). Na 70 akrech je k dispozici pestrá paleta atrakcí od fantaskních světů, miniaur slavných budov, horských drah, umělého sněhu až po tradiční pouťové atrakce.

Více informací ...


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Architektura - Ratanakosin

Historie - absolutní monarchie

Historie - konstituční monarchie

Historie - současnost

Zajímavosti Thajsko

Thajská NEJ...