Sukhumvit Road


Oblast kolem Sukhumvit Road je největší a zřejmě nejmodernější turistickou oblastí thajského hlavního města a také oblastí zdaleka nejpreferovanější mezi cizinci žijícími v Bangkoku. Sukhumvit Road není jen obyčejnou městskou ulicí, ale je zřejmě nejdelší ulicí na světě, protože pokračuje dále více než 400 kilometrů podél východního pobřeží Thajska, procháí Pattayou a končí v provincii Trat u kambodžských hranic.

 

Bangkokský úsek Sukhumvit Road je rovný a dlouhý 6 - 8 km jen s několika hlavními křižovatkami. Kromě malého množství jsou všechny postranní ulice ( soi v thaištině ) slepé ulice. To je vlastně hlavní výhoda oblasti kolem Sukhumvit Road jako obytné čtvrti, protože tam není hustá doprava a může se tam žít jako v tichém malém městě.

 

Oblast Sukhumvit Road mezi Soi 3 a Soi 21 je spíše vyhledávána turisty, část směrem k Soi 71 je místem kde trvale žije mnoho cizinců. Kolem Soi 33 je oblast s obzvláště dobrou infrastrukturou s mnoha velkými supermarkety, obchodními domy, vynikajícími restauracemi a multiplexy.

 

Charakterictickým poznávacím znamením je dnes jedna z linií nadzemní rychlodráhy BTS.


DALŠÍ INFORMACE


Adresa  
Telefon  
Otevřeno  
Vstupné  
Spojení

BUS:

BTS: Sukhumvith Line


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ikononografie buddhismu
Ikonografie hinduismu

Buddhismus