Bangkok - nakupování


Nakupování je jednou z hlavních atrakcí Bangkoku. Podle některých údajů je tu na 75 supermarketů, 220 obchodních domů a 310 tržnic. Nejoblíbenější je Thajské hedvábí, bavlna, moderní a tradiční šperky s drahokamy, stříbrné předměty, cínové zboží, keramika, dřevořezby, malby a oblečení. Bangkok svými nízkými cenami patří mezi nejpříznivější města v Asii. Smlouvání ve většině obchodů a tržnic (ne v supermarketech!) nabízí dobré ceny pro zákazníky. V posledních několika letech začaly jako houby po dešti růst supermarkety a obchodně zábavní komplexy. Thajcům se to velice zamlouvá a je tu neustále plno. Narozdíl od nás to ale nezpůsobilo úpadek jiných druhů obchodů. Důvod je jednoduchý - prudce stoupá kupní síla obyvatelstva.

Následující místa jsou tradiční hlavní obchodní oblasti:


Suriwang, Silom, Patpong


Mnoho obchodů a obchodních domů nabízí šperky, drahokamy, starožitnosti, keramiku, kožené zboží, dámské a pánské oblečení, ručně vyráběné suvenýry, Thajské hedvábí a bavlnu a elektroniku. Oblast Patpongu je zase jedním z hlavních center nočního života Bangkoku.

Více informací ...


Mahesak, Silom, New Rd.


Centrum prodeje a zpracování drahokamů. Butiky, umělecké galerie, obchodní domy a nákupní pasáže jako River City Complex nabízí široký výběr zboží s důrazem na starožitnosti, zakázkové krejčovství a moderní thajské a asijské umění.


Phloenchit, Pathumwan


Oblast zahrnuje několik obchodních domů a nákupních center jako World Trade Center, Siam Square, Siam Center a Mahboonkrong. Téměř vše, co lze vůbec koupit, je zde k dostání. Thajské centrum nákupů duty-free je v 7.patře World Trade Center.


Sukhumvit Rd.


Leží mezi ulicemi Soi Nana (Soi 3) a Soi Asoke (Soi 21). Několik obchodů, nákupních center a obchodních domů nabízí široký výběr thajského a dováženého zboží. Luxusní Emporium Shopping Center leží mezi Sukhumvit Soi 24 a Benjasiri parkem.

Více informací ...


China Town


Stará obchodní čtvrť mezi ulicemi Yaowarat Rd. a Charoen Krung Rd. Úzké uličky plné obchůdků, kde je ke koupi téměř vše. Čtvrť stále tepe životem a oplývá stánky se zbožím. Je to hlavní obchodní centrum Číňanů od té doby, kdy se sem před 200 lety přistěhovali. Blízko je tržiště Phahurat, jedno z městských center s oblečením.

Více informací ...


River City Shopping Complex


Dnes již v Bangkoku existuje tolik nákupních středisek, že by bylo velice obtížné je všechny spočítat, ovšem River City Shopping Complex u řeky byl nesporně prvním a dodnes si udržel pověst solidního místa, kde se nejlépe nakupují starožitnosti.

Více informací ...


TRŽNICE


Spočítat kolik je v Bangkoku tržnic a tržniček je nadlidský úkol. Ve většině map jsou nejznámější tržiště zachyceny a stačí si jen vybrat z následujícího přehledu:

Více informaci ...

 


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Architektura - Ratanakosin

Historie - absolutní monarchie

Historie - konstituční monarchie

Historie - současnost

Zajímavosti Thajsko

Thajská NEJ...