Bangkok - zajímavosti


Baiyok Tower


Tato stavba je jedním z mála orientačních bodů, které si při první návštěvě Bangkoku určitě zapamatujete. Přesto ho naštíví jen poměrně malá část turistů. Tento mrakodrap, který kombinuje hotel, správní budovu a vyhlidkovou věž byl otevřen v roce 1998 a je vysoký 309m.

Více informací ...


Hotel Oriental


Jsou nějaké hotely a pak je tu hotel Oriental. Budeme-li chtít vychutnat jeho neopakovatelnou atmosféru a bezchybné moderní služby, jste na správné adrese, protože hotel byl několikrát vyhlášen nejlepším hotelem na světě.

Více informací ...


Thajský box


Thajský box je sport i způsob obrany. Soutěžící mohou použít jakoukoliv část těla: chodidla, nohy, kolena, lokte, ramena - to vše jsou jejich zbraně. Tradiční hudba během boje dělá ze soutěže nezapomenutelný zážitek. Dvě hlavní místa pro sledování thajského boxu v Bangkoku jsou Ratchadamnoen Stadium a Lumphini Stadium.


Khao San Rd.


Tato legendární ulice je Mekkou vandrovníků přijíždějících do Thajska. Drtivá většina baťůžkářů sem zamíří přímo z letiště. Má strategickou polohu v pěším dosahu všech nejdůležitějších památek v Bangkoku a pak blízkost hlavního nádraží Huala Lamphong. Ulice a její okolí je napěchováno nesčetnými ubytovacími kapacitami levné a nejlevnější kategorie.

Více informací ...


Největší restaurace na světě


se jmenuje "Royal Dragon. Nachází se v Bangkoku ve čtvrti Bang Ná a má 5000 míst k sezení. Ještě nedávno se Thajsko honosilo i druhou největší restaurací světa se třemi tisíci míst. Jmenovala se Tamnak Thai ( v královské poloze thajštiny to znamená Thajský dům ) a v současné době není v provozu.

Více informací ... (A)


Nejdelší ulice na světě


Oblast kolem Sukhumvit Road je největší a zřejmě nejmodernější turistickou oblastí thajského hlavního města a také oblastí zdaleka nejpreferovanější mezi cizinci žijícími v Bangkoku. Sukhumvit Road není jen obyčejnou městskou ulicí, ale je zřejmě nejdelší ulicí na světě, protože pokračuje dále více než 400 kilometrů podél východního pobřeží Thajska, procháí Pattayou a končí v provincii Trat u kambodžských hranic.

Více informací ...


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Architektura - Ratanakosin

Historie - absolutní monarchie

Historie - konstituční monarchie

Historie - současnost

Zajímavosti Thajsko

Thajská NEJ...