Lumphini park


Na první pohled vypadá tento park spíše smutně a matně, ale po určitém čase stráveném v tomto náročném městě, jistě pochopíme jeho význam. Je to jedno z míst, kde lidé čerpají sílu a energii - a my se můžeme podívat jak k tomu přistupují.


Za ranního světla


Park Lumphini je místem, které se projevuje spíše svojí náladou než vzhledem. Ráno to bývá něco jako sportovní aréna, kde lidé holdují tělesnému pohybu. Mnohem půvabnější a "exotičtější" než kondiční běžci jsou skupinky čínských stínových boxerů, které za zvuků jemné hudby provozují své pomalé pohyby tai chi. V této době se tu setkáme i s prodavači hadí krve, považované za účinný prostředek na povzbuzení potence. Náhle veškerá činnost ustane, všichni se postaví do pozoru a z tlampačů zazní tóny státní hymny. Kolem deváté hodiny, když už sluníčko pěkně hřeje a dopravní špička se začíná podepisovat na kvalitě ovzduší, trousí se lidé zase pryč.


Za odpoledního světla


Odpoledne přichází již do parku jiní návštěvníci. Kondiční běžci obíhají 2,5 km dlouhou trať, v tělocvičně pod širým nebem vzpírají lidé činky a za větrného počasí pouštějí draky. V sezóně tu lze krásné draky také koupit. Se zmírňujícím se slunečním žárem se postupně zklidňuje i atmosféra v parku. Objevují se procházející se dvojice, otvírají se stánky s občerstvením a umělé jezero se pomalu zaplňuje lodičkami - ovšem v 18 hodin se již všichni při státní hymně opět staví do pozoru.


DALŠÍ INFORMACE


Adresa roh ulic Thanon Rama IV. a Thanon Ratchadamri
Telefon  
Otevřeno denně 5.00 - 20.00
Vstupné  
Spojení BUS: 4, 13, 22, 45, 47, 141

Pasteur Institute - Hadí farma


Když už budete v Lumphini parku můžete navštívit také tento institut, který je součástí Chulalongkornovy nemocnice, patřící thajskému Červenému kříži. Specializuje se na léčbu cholery, neštovic, tyfu a vztekliny, což sice není pro turistu moc přitažlivé, ale vlastní rozsáhlou sbírku živých jedovatých hadů, z jejichž jedu se vyrábí séra proti hadímu uštknutí. Demonstrace, při nichž se předvádí, jak se s hady manipuluje a jak se získává jed, se konají od 10.30 do 14.00. Tento čas je proto nejvhodnější k návštěvě.


DALŠÍ INFORMACE


Adresa Thanon Rama IV., poblíž parku Lumpini
Telefon 252 0161
Otevřeno Po-Pá 8.30 - 16.30, So-Ne 8.30 - 11.00
Vstupné 200,- BTH
Spojení BUS: 4, 45, 47, 50, 67, 74, 76, 141

BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ikononografie buddhismu
Ikonografie hinduismu

Buddhismus