Bangkok - muzea a památníky


Palác Wimanmek


neboli Muzeum Vila Wimanmek, na ulici Ratchawithi Rd., za Národním Shromážděním je největší budova z týkového dřeva na světě. Trojpodlažní palác má 81 pokojů, síní a předpokojů. Pro návštěvníky je možnost prohlídky s průvodcem. Další budovy v tomto komplexu se také používají jako muzeum a vystavují se v nich různé umělecké předměty.

Více informací ...


Palác Suan Pakkad


Leží na ulici Si Ayutthaya Rd. Soubor pěti budov thajského stylu se nachází v krásné zahradě a je zde uložena důležitá sbírka asijských starožitností. Nalakovaný pavilon je zdoben složitými nástěnnými malbami ze zlatých plátků ve stylu pozdního Ayutthajského období (1350 - 1767).

Více informací ...


Palác Ananta Samakhom


Palác postavený za vlády krále Ramy V. Dříve byl používán při významných státních oslavách a při parlamentních zasedáních (do roku 1974). Palác je postaven v Italském stylu a jeho stropy zdobí krásné fresky.

Více informací ...


Národní muzeum


Nedaleko Velkého paláce leží jedno z největších muzeí v jihovýchodní Asii. Je zde uložena rozsáhlá sbírka předmětů nalezených ve všech částech země od Mladší Doby Kamenné k období Sukhothai, Ayutthaye a Bangkoku. Komplex, jehož stavba započala r. 1782, se skládá z mnoha starých, ale krásně barevně zdobených budov.

Více informací ...


Královské lodní národní muzeum


Tento "hangár" leží na břehu kanálu v blízkosti mostu Phra Pin Klao a nabízí ojedinělý pohled na královské čluny. Ty se dříve využívaly při královských příležitostech. Nejkrásnější je člun "Suphannahong", který používal pouze král při svátku Kathin. Za pozornost návštěvníků určitě stojí jedinečný design a do detailů propracované ozdoby.

Více informací ...


Dům Jima Thompsona


Tento pozoruhodný dům v thajském stylu je dílem Jima Thompsona, Američana, který přišel do Thajska na konci 2.světové války a oživil průmysl s Thajským hedvábím.

Více informací ...

 


Ban Kam Thieng


Kolový týkový dům Kam Thieng z Chiang Mai (pochází z 19. století) si postupně ve městě získává stále větší popularitu, vždyť jsou také zdejší sbírky velmi zajímavou ukázkou venkovského způsobu života v severním Thajsku.

Více informací ...


Muzeum soudního lékařství v nemocnici Siriraj


V nemocnici Siriraj působí deset lékařských muzeí, z nichž nejvíce proslulo muzeum soudního lékařství. Vystavuje řadu kuriozit (např. slavná Siamská dvojčata) a hrůzostrašných předmětů. Najdeme ho na Arun Amarin Rd. Otevřeno je po-pá 8.30 - 16.


Muzeum věd a planetárium


Centrum mnoha vědeckých oborů jako astronomie, komunikační technologie nebo biologie. Pro návštěvníky slouží zařízení jak pro zábavu tak pro a vzdělání.

Více informací ...


Muzeum Prasart


K vidění je zde široká sbírka předmětů od prehistorických dob až po éru dnešního Bangkoku. V komplexu muzea je několik zmenšenin známých thajských staveb.

Více informací ...


Muzeum panenek


Muzeum vystavuje panenky z mnoha zemí, včetně Thajska, v klasických kostýmech. Nachází se na Soi Ratchataphan ( Ratchaprarop Road). Otevřeno Po-So, 8 - 17.


Demokracy Monument


Památník demokracie, postavený ve stylu art deco na památku státního převratu v roce 1932, byl slavnostně otevřen 24.června 1940. Památník se v poválečných letech stal oblíbeným místem veřejných demonstrací, obzvláště při antimilitaristických prodemokratických protestech v roce 1992.

Více informací ...


Victory Monument


Památník vítězství je místo, které mine jen málo turistů přijíždějících do Bangkoku. Bohužel skoro nikdo nemá tušení o původu tohoto památníku. Postaven byl k uctění hrdinských činů a padlých při konfliktu mezi Thajskem a Francií na hranici mezi Thajskem a Indochinou.

Více informací ...


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


http://www.rama9art.org/ - muzeum umění a galerie Ramy IX.

Architektura - Ratanakosin

Historie - absolutní monarchie

Historie - konstituční monarchie

Historie - současnost

Zajímavosti Thajsko

Thajská NEJ...