Víkendový trh Chatuchak


Toto víkendové tržiště je jakousi matkou všech trhů a jestliže víme, kde máme co hledat, potom tu dostaneme úplně všechno, od krokodýlých mláďat a dětského oblečení až po pyžama z mutmee hedvábí a vybavení pro domácnost.


Celkový pohled


Cesta z města na tento trh nám zabere asi hodinu, ale určitě bude stát za to. Před cestou bychom si ovšem měli pořídit Map of Bangkok od Nancy Chandlerové s podrobným plánkem zachycujícím, co se kde prodává. I když na tržišti najdeme speciální úsek stánků se suvenýry, přece jen je zaměřeno na domácí kupující, kteří sem přicházejí za potravinami, květinami, oblečením a nábytkem.


Všechno na prodej


Při nedostatku času (můžete tu klidně strávit celý den) bychom měli prohlídku začít v Soi 1, 2, 3 a 4, kde se prodávají převážně starožitnosti a výrobky uměleckých řemesel, jako dřevořezby, hudební nástroje, práce příslušníků horských kmenů. Je tu neuvěřitelně široký výběr bavlněných sarongů a pyžama z mutmee hedvábí, výhodně se tu nakoupí i modré venkovské pracovní oděvy. Úsek kolem věžních hodin se specializuje hlavně na sušené a čerstvé potraviny, najdeme tu však také potřeby pro domácnost a živá zvířata. Nepřeberné množství pestrých akvarijních rybiček musí fascinovat každého, včetně bojových rybiček připravených vyrazit na soupeře. K vidění jsou tu samozřejmě i kohoutí zápasy a kohoutí šampioni.


Ilegální obchod


Thajský zákon sice obchod s ohroženými druhy zvířat výslovně zakazuje, ale některé z nich se zde stále i když již ne otevřeně prodávají.


Bezpečnostní situace - pozor na peněženky !!!


Vzhledem k neuvěřitelnému množství lidí, kteří tuto gigantickou tržnici navštěvují (o některých svátcích sem zavítá až milion lidí), je rájem kapsářů. A to přes to, že je zde obrovská policejní stanice. Zloději zde jsou velice hbití a může se vám dostat nemilého překvapení.


DALŠÍ INFORMACE


Adresa Thanon Phahonyothin u parku Chatuchak
Telefon  
Otevřeno So-Ne 9-18
Vstupné  
Spojení

BTS: stanice N8 Mo Chit (Sukhumvit Line), Exit 1, pak pěšky přes Chatuchak Park asi 200m.

BUS: 3, 26, 27, 29, 34, 39, 59, 77, 96, 112, 134, 136, 138, 145, 502, 503, 509, 510, 512, 513


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ikononografie buddhismu
Ikonografie hinduismu

Buddhismus