Tržiště


Spočítat kolik je v Bangkoku tržnic a tržniček je nadlidský úkol. Tento tradiční způsob obchodování je kolorit, který by si nikdo neměl nechat ujít a v hustém odéru ryb, květin a čerstvě připravovaných jídel se můžeme jednoduše přenést o několik století zpět do pravého Orientu. Ve většině map jsou nejznámější tržiště zachyceny a stačí si jen vybrat.


Bang Rak Market


I když je areál tohoto tržiště stále stísněnější, přesto i nadále zůstává snad nejlepším městským tržištěm s ovocem a zeleninou, průběžně zásobovaným čerstvým zbožím ze zahrad a ovocných thů v Thonburi na druhé straně řeky.

 

Adresa

Thanon Charoen Krung (New Road) u hotelu Shangri-La

Otevřeno denně
Spojení BUS:  2, 4, 5, 15

Banglamphoo Market


Na tomto obrovském tržišti najdeme nejenom pouliční stánky se vším možným, včetně neuvěřitelně levného oblečení, ale i renomované obchodní domy.

 

Adresa okolí Thanon Chakkaphong, Phra Sumen, Tanao a Khao San
Otevřeno denně od rána do večera
Spojení BUS:  6, 11, 17

Pharuhat


Tady, v centru bangkokské indické komunity, uvidíme téměř souvislý řetěz obchodníků s textilem (s vyjímkou thajského hedvábí), např. látky na sárí, svatební šaty, záclony, povlečení a mnoho dalšího.

 

Adresa kolem Thanon Pharuhat
Otevřeno denně
Spojení BUS:  1, 7

Pak Klong Market


Návštěva tohoto největšího bangkokského trhu s řezanými květinami je skutečným svátkem pro oči i pro nos: košíky prodavačů jsou plné voňavých lotosů, jasmínu a orchideí. Připlouvají sem také lodě naložené čerstvou zeleninou a ovocem určeným pro restaurace a zelinářské obchody.

 

Adresa Thanon Chak Phet, na řece Chao Phraya u mostu Memorial Bridge
Otevřeno denně skoro celých 24 hodin
Spojení BUS:  6

Prathunam


Rozlehlý centrální trh, kam bychom měli zajít, máme-li zájem o laciné oblečení. Je tu i hodně švadlen a krejčích, kteří jsou během několika hodin schopni ušít cokoliv. Místní sem chodí nakupovat levné džinsy a sportovní oblečení. Je tu však k dostání i čerstvé ovoce a potraviny.

 

Adresa Thanon Rathaphrarop, severně od Thanon Phetburi
Otevřeno denně od rána do večera
Spojení BUS:  4, 13, 15

Thewet Flower Market


Příjemně klidný květinový trh u kanálu lemovaného krásnými starými domy. Uvidíme tu tisíce exotických rostlin, nemluvě o neuvěřitelném množství druhů orchideí. Milovník květin by sem měl zajít pokud možno vybaven Klíčem k určování thajských květin. V knihkupectvích je takových publikací k dostání hned několik.

 

Adresa Klong Phadung Krung Kasem, u Thanon Samsen
Otevřeno denně
Spojení BUS:  5, 6

Thieves Market (Nakorn Kasem)


Tento "Trh zlodějů" v čínské čtvrti se vyznačuje neopakovatelnou atmosférou. Úzké uličky jsou plné obchodů se skutečně starými, ale i zcela "novými" starožitnostmi. Dostanou se tu však i různé mosazné předměty a hudební nástroje, např. gongy a bronzové bubny.

 

Adresa mezi ulicemi Thanon Yaowarat, Thanon Boripat a Thanon Chakkawat
Otevřeno Po-So
Spojení BUS:  1, 7, 8

Talaat Thai


Obrovská plocha podobná letišti včetně hangárů, z nichž každý je určen k velkoobchodnímu prodeji jednotlivých komodit. Zde se prodává a nakupuje na celé nákladní automobily. Je určen pouze pro ovoce, zeleninu a potraviny. Odtud se zásobují všechny další velká bangkokská tržiště.

 

Adresa severozápadně od letiště Don Muang
Otevřeno denně
Spojení taxi

Chatuchak Weekend Market


Toto víkendové tržiště je jakousi matkou všech trhů a jestliže víme, kde máme co hledat, potom tu dostaneme úplně všechno, od krokodýlých mláďat a dětského oblečení až po pyžama z mutmee hedvábí a vybavení pro domácnost.

Více informací ...

 


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY