Patpong


Městská část Patpong, kterou tvoří oblast tří rovnoběžných ulic mezi Thanon Silom a Thanon Surawong, si kdysi vysloužila pověst vyhlášeného centra neřesti. Možná že to kdysi před dvaceti roky platilo. Dnes je to ovšem hnijící vřed na mrtvole nočního života Bangkoku a za sexuálním dobrodružstvím se sem vydá jen neinformovaný turista nebo notorický vyhledávač problémů.


Ulice ožívá večer nočním trhem


Okolí Patpong je ve dne naprosto tuctové - jedna z mnoha uniformních bangkokských nákupních čtvrtí. Pozdě odpoledne se ulice uzavřou pro dopravu a začnou se objevovat stánky s občerstvením, textilem, suvenýry a neuvěřitelným množstvím zboží určeného pro turisty. Z oblasti se stává labyrint nočního trhu, kterých najdete v Bangkoku ovšem celou řadu. V podvečer se začínají otvírat i noční podniky.


Obchod s láskou


V přízemí budov po stranách ulice můžete navštívit go-go bary a "bír-bary". V go-go barech tančí na podiu děvčata v bikinkách (někdy i bez), zatímco další dívky se točí kolem stolů a dělají společnost hostům a snaží se je přimět k tomu, aby jim koupili drink nebo v nich našly zalíbení. To je vyjma dražších nápojů poměrně příjemné rozptýlení. Turisté ovšem často hledají něco "ostřejšího".


Ping pong tady není stolní tenis


Na ulici Vás budou zastavovat naháněči s cedulkami s reklamou na erotickou show - v místním slangu "ping pong show". Lákají turisty do podniků, které se nachází zásadně v poschodí. Naháněči vždy ujišťují, že se neplatí žádné vstupné. Čeká Vás obvykle neútulný bar s pódiem na kterém se odehrává v lepším případě neobvyklý a možná i neuvěřitelný erotický program. Protože to nebývá vždy to co jste od toho očekávali, chystáte se k odchodu. A teď to přijde - je po Vás vyžadována platba astronomicky předražených nápojů a zpětně vyžadováno vysoké vstupné. Vše je vymáháno velmi agresivně a obvykle rádi zaplatíte několik tisíc za to abyste se odtud dostali se zdravou kůží. 

Dovolávat se pomoci policie nebo jí vyhrožovat nemá žádný smysl, protože s nimi spolupracují. Jediná obrana jak se takovým problémům vyhnout je sem nechodit!


Kam za nočním životem


Tohle je specialita Patpongu. Informací o tom je na internetu k dispozici více než dost, ale protože v programech řady cestovních kanceláří v Čechách je to stále inzerováno, přibývá každoročně řada těch co si zkazí dovolenou a dojem z Thajska hned první den po příletu...

Pokud Vás zajímá noční život doporučujeme návštěvu Soi Cowboy nebo Nana Plaza, kde se ničím takovým nesetkáte a vše je bezpečné a pohodové.

 


DALŠÍ INFORMACE


Adresa Soi Patpong 1,2,3,4, mezi ulicemi Silom a Surawong
Telefon  
Otevřeno typická atmosféra od západu slunce pozdě do noci
Vstupné  
Spojení

BUS: 2, 4, 5, 15

BTS: stanice S2 Sala Daeng


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Sex a prostituce v Thajsku