River City Shopping Complex


Dnes již v Bangkoku existuje tolik nákupních středisek, že by bylo velice obtížné je všechny spočítat, ovšem River City Shopping Complex u řeky byl nesporně prvním a dodnes si udržel pověst solidního místa, kde se nejlépe nakupují starožitnosti.


Rozdílné pohledy


Obchodní komplex River City, těsně navazující na Royal Orchid Sheraton, byl prvním moderním, plně klimatizovaným nákupním střediskem. Líně tekoucí řeka jako by do určité míry přispívala k tomu, že tu nakupování probíhá mnohem klidněji než kdekoliv jinde v Bangkoku. Budeme-li zde však hledat poslední západní módu nebo hypermoderní barvy, potom asi budeme zklamáni. Zato zájemci o vybrané výrobky thajských uměleckých řemesel, hedvábí nebo starožitnosti si tu určitě přijdou na své. Komplex River City leží na hranicích s čínskou čtvrtí a náměstí před ním je plné stánků s občerstvením, kde dostaneme satay (jídla na roštu), čerstvé ovoce a různé sladkosti. Za zmínku stojí rozhodně místní svatyně nebo lépe řečeno domeček duchů vyvedený monumentálně z mramoru.


Starožitnosti


Ulice Thanon Charoen Krung (New Road) a uličky kolem hotelu Oriental byly tradičně plné starožitnických obchodů, ale v posledních letech se mnohé z nich přestěhovaly do 3. a 4. patra komplexu River City, kde dnes nepochybně najdeme největší výběr a nejlepší kvalitu tohoto stále velmi žádaného zboží. Bude nás to však i něco stát, protože zdejší obchodníci patří k nejdražším ve městě. Přestože jsou u většiny nabízených výrobků uvedeny "pevné" ceny, nesmíme zapomenout smlouvat. V aukční síni (Auction House) ve 4. patře probíhá každou první sobotu v měsíci dražba a přehlídka dražených věcí se koná dvě předchozí soboty.


DALŠÍ INFORMACE


Adresa 23 Thanon Yotha, u Thanon Sri Phraya
Telefon 237 0077
Otevřeno denně 10.00 - 22.00
Vstupné  
Spojení BUS: 36, 93

BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ikononografie buddhismu
Ikonografie hinduismu

Buddhismus