Ban Kam Thieng


Kolový týkový dům Kam Thieng z Chiang Mai (pochází z 19. století) si postupně ve městě získává stále větší popularitu, vždyť jsou také zdejší sbírky velmi zajímavou ukázkou venkovského způsobu života v severním Thajsku.


Lanna Living Museum (Folklorní muzeum Lanna)


Na rozdíl od Thompsonova domu a paláce Suan Pakkard se v Baan Kam Thiengu seznámíme s dřívějším způsobem života obyčejných lidí. Kolový týkový dům ze severního Thajska je souborem s obytnými místnostmi, kuchyní, studnou, sýpkou, tloukem na rýži, domečkem duchů a všemi domácími potřebami, které Thajci ze severu ke svému životu potřebovali. V přízemí uvidíme zemědělské a rybářské nářadí, zatímco v místnostech horního patra se přeneseme do venkovského stylu života před 150 lety. Dům si dala postavit vnučka bohatého prince ze severu a mnohé nevysvětlitelné příhody, které se v něm odehrály, daly vzniknout pověsti, že v domě neustále přebývají duchové vnučky, její matky i babičky.


Dům Saengaroon


V tomto mnohem později získaném domě, pocházejícím původně z Ayutthayi je vystavena sbírka prací uměleckých řemesel thajského architekta Saengroona Ratagasikorna, který vystudoval v USA a tvůrce slavných prériových domů Franka Lloyda Wrighta. Okouzlily ho tvary zemědělských nástrojů, velmi jednoduchých a přitom tak krásných a stále funkčních.


Siam Society


Půvabná zahrada patří společnosti Siam Society, která vlastní vynikající knihovnu, kam by měl zavítat každý vážnější zájemce o thajskou kulturu. Společnost podporuje galerie, pořádá přednášky, organizuje výlety za kulturou a publikuje zajímavé knihy o thajské kultuře a přírodě a vydává časopis Journal of the Siam Society.


DALŠÍ INFORMACE


Adresa 131 Soi Asok (Soi 21), Sukhumvit Rd.
Telefon (662) 661 6470-7
Otevřeno Út-So 9-12, 13-17
Vstupné 100,- THB
Spojení

BUS: 1, 8, 11, 13, 22

BTS stanice E4 Asok (Sukhumvit Line). Exit 3. Pak přímo na křižovatku Asok Rd., pak doleva cca 200 m k budově Siam Society.


BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ikononografie buddhismu
Ikonografie hinduismu

Buddhismus