Wat Intharawihan


Celé jméno: Wat Intharavihan (Wat In) nebo Wat Luang Pho To


Chrám pochází ještě z doby před založením města a původně se jmenoval Wat Bang Khun Phrom Nok. Za krále Ramy I. byl zrenovovaný a přejmenovaný na Wat Intharam za použití zde soustředěných válečných zajatců z Vientien. Králova manželka pozvala také z Laosu do chrámu slavného "experta" na rozjímání Chao Khun Phra Aranyik, mnicha, který se tu stal opatem. Král Rama VI. nakonec ukončil anabázi se jmény a přejmenoval chrám na Wat Intharavihan neboť předchozí jméno bylo stejné jako Wat Intharam (Wat Bangyirua Tai) v Thonburi.


Stojící Buddha


Důvod slávy chrámu nelze minout - je to impozantní stojící Buddha (Luang Pho To), vysoký 32 metrů. Sochu objednal údajně Rama VI. pro uschování Buddhových relikvií ze Šrí Lanky. Jiná legenda praví že iniciátorem sochy byl jeden z žáků slavného opata. Hladké rysy a siluela  sochy působivě vynikají na pozadí oblohy. Obrovské prsty na nohou vytvářejí bizarní oltář pro řadu věřících přinášejících sem girlandy květin. Stavba sochy se táhla a byla dokončena a vysvěcena při 3-denní oslavě 4.-6. března 1928. V této době se tu konná velká slavnost každoročně až do dnes.


Bot


Uvnitř botu jsou umístěny stovky pětibarevných bencharonských pohřebních uren. Všimněte si také moderních maleb v tradičním stylu a duté stůpy s klimatizací a sochou jednoho místního slavného mnicha.

 


DALŠÍ INFORMACE


Adresa Visut Kasat Road, Dusit, proti mostu Ramy VIII.
Telefon  
Otevřeno  
Vstupné  
Spojení BUS: 3, 6, 17

BANGKOK


Chrámy a svatyně

Muzea a památníky

Parky

Řeka a kanály

Nakupování a tržnice

Zajímavosti

Mapa

Doprava


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ikononografie buddhismu
Ikonografie hinduismu

Buddhismus