1085 - Thajsko, Národní parky centrálního Thajska, Ko Samui


 

Poznávací zájezd

Místo:

 

 

Thajsko - Bangkok, NP Sai Yok, NP Erawan, NP Khao Yai, Ko Samui

 

Délka: 13 dnů / 10 nocí
Cena od:

Program:


1. den : Odlet Evropa (Praha, Vídeň, Mnichov)

(-,-,-)


Odlet dle Vaší letenky.


2. den : Bangkok přílet

(-,-,V)


Přílet do Bangkoku na letiště Suwanaphumi letem ...... ve ..... (časový posun plus 5 hodin v zimním období nebo plus 6 hodin v letním období).

Přivítaní na letišti průvodcem, transfer do hotelu v centru (letiště je od města 40 km, cesta trvá cca 45 minut), ubytování. Krátká informativní schůzka se vstupní informací o zemi. Odpočinek po dlouhé cestě, individuální volno.

Doporučujeme tradiční thajskou masáž.

Cca v 18.00 společný odjezd z hotelu a uvítání na palubě obrovské, luxusní lodi Chao Phraya Princess. Krásná projížďka nočním Bangkokem kolem památek jako Wat Arun, Wat Pra Kaeo a mnoha dalších spojená s bohatou bufetovou večeří za doprovodu hudby. Návrat do hotelu cca ve 22.30.

Přenocování: Bangkok

Alternativní večerní program:

Cca v 17.30 odjezd do Siam Niramit. Shlédnete nádherné výpravné představení s výjevy z thajské historie, legend a mýtů. Součástí je návštěva skanzenu představujícího architekturu jednotlivých thajských regionů a bohatá bufetová večeře. Návrat do hotelu kolem 22.00.

Příplatek 20,- USD.


3. den : Bangkok, celodenní prohlídka města

(S,O,-)


V 08.00 odjezd na privátní prohlídku města. Tento výlet patří zcela nezbytně k návštěvě Bangkoku. V Čínském městě v skvostně rekonstruovaném chrámu Wat Traimit uvidíte největšího zlatého Buddhu na světě (5,5 tuny). Alternativně - návštěva největšího květinového trhu Pak Klong Talad. V rozlehlém chrámu Wat Pho uvidíte gigantického 46 m dlouhého a 15 m vysokého ležícího Buddhu. Následuje projížďka po řece Chao Phraya a vodních kanálech ve čtvrti Thonburi. Mimo tradičního starobylého způsobu bydlení na vodě zde uvidíte také chrám Wat Arun.

Bufetový oběd. Odpoledne - pohádková krása a fantaskní zlatá výzdoba Královského paláce spolu s Chrámem smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaeo) se Vám vryjí navždy do paměti. Výlet zakončí návštěva Mramorového chrámu (Wat Benchamabophit) a návštěva výstavní síně a obchodu největší thajské klenotnické společnosti. Návrat do hotelu kolem 18.00.

Přenocování: Bangkok


4. den : Bangkok, plovoucí trhy Damnoen Saduak, řeka Kwai

(S,O,V)


Snídaně. Check out v hotelu a v 06.30 odjezd privátním minibusem do Damnoen Saduak v provincii Ratchaburi (80 km). Po cestě zastávky na odsolovacích farmách v provincii Samut Sakhon, barvitém trhu na železničních kolejích po kterých mezi stánky projíždí vlak a návštěva manufaktury na výrobu palmového cukru. Projížďka lodí po kanálech mezi ovocnými plantážemi a návštěva proslulého plovoucího trhu kde obchodníci nabízejí své zboží na malých loďkách. Návštěva dřevořezbářských dílen.

Poté odjezd do provincie Kanchanaburi (120 km) a cca ve 13.00 oběd v restauraci na řece s výhledem na most přes řeku Kwai. Odpoledne prohlídka muzea připomínajícího stavbu 415 km dlouhé železnice smrti z Thajska do Barmy. Při její stavbě za druhé světové války zahynulo více než 100 tisíc osob. Návštěva válečného hřbitova spojeneckých vojáků v jeho těsné blízkosti.

Odjezd do oblasti Sayok Noi, 45 minut cesta lodí proti proudu řeky Kwai a ubytování v romantickém hotelu na raftech na řece (bez elektrické energie, jen petrolejky!). Večeře v hotelu, poté Monské kulturní představení.

Přenocování: řeka Kwai


5. den : Kanchanaburi, NP Sai Yok, sloní vesnice

(S,O,V)


Snídaně. Prohlídka blízké Monské vesnice. V 09.00 odjezd lodí z hotelu, přesun do sloní vesnice a projížďka na slonech pralesem. Oběd v restauraci v oblasti železniční stanice Tham Crasae. Jízda vlakem po železnici smrti vedoucích na výdřevě vysoko nad řekou. Návrat zpět do plovoucího hotelu. Po cestě zastávka u vodopádu Saiyok Noi (Upozornění - v zimě má vodopád málo vody nebo žádnou!). Volno, odpočinek. Večeře.


6. den : Kanchanaburi, NP Erawan, Nakhon Pathom, Ayutthaya

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu a v 08.00 odjezd do NP Erawan a výstup na stejnojmenný vodopád, který je údajně nejkrásnější v Thajsku. Vodopád má 7 stupňů a výstup nahoru včetně návratu zabere cca 4 hodiny. Ve vodopádu je možno se koupat a přestože výstup patří k obtížnějším není nutná jakákoliv zvláštní výbava. Odpoledne odjezd do provincie Nakhon Pathom a návštěva nejvýznamnější stavby provincie Phra Pathom Chedi - nejvyšší buddhistické stavby na světě. Se svou výškou 114 metrů dominuje celému městu a je místem, kde byl podle legendy Buddhismus představen Thajcům před více než 2 000 lety. Chedi pokrývají oranžové kachličky z období kolem roku 1850. Přitahuje mnoho buddhistických poutníků a je místem každoročního listopadového 10ti denního svátku. Ten je kombinací veselí a tradiční zábavy spolu se slavnostním náboženským vzdáváním úcty. Momentálně se chedi opravuje! Transfer do Ayutthaya. Ubytování v hotelu cca v 19.00.


7. den : Ayutthaya, NP Khao Yai

(S,O,-)


Snídaně. Check out v hotelu a v 08.00 prohlídka historického parku Ayutthaya - bývalého hlavního města Thajska, ležícícího 80 km severně od Bangkoku. V roce 1767 ho vyplenili Barmánci, ale dodnes se zde zachovalo několik desítek chrámů rozmístěných jak ve městě, tak zejména v nádherném rozlehlém historickém parku pod patronací UNESCO. Majestátné rozvaliny jsou vděčným místem pro fotografování. Návštěva nejznámějších chrámů - Wat Phra Si Sanphet, Wihan Phra Mongkhon Bophit, Wat Phra Mahathat a Wat Yai Chaimongkol. Bufetový oběd. Odpoledne transfer do provincie Nakhon Ratchasima, do oblasti Národního parku Khao Yai, ubytování v hotelu který se nachází uprostřed vinic a plantáží exotického ovoce (dragon fruit). Možnost prohlídky a ochutnávky.


8. den : NP Khao Yai 

(S,-,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd do Národního parku Khao Yai - nejstaršího (založený 1962) a nejpopulárnějšího parku Thajska. Jeho rozloha činí přes 2000 km2 a pokrývá ho jeden z největších a nejčistších deštných pralesů v Asii, díky němuž je Khao Yai zapsán jako národní dědictví ASEAN. Jsou zde k vidění stovky druhů ptáků, malajský medvěd, tygr, gibbon, leopard a zejména divocí sloni, kterých tu žije něco mezi 200 - 300. Procházka pralesem, pozorování zvířat, návštěva vodopádu Heo Narok, který je největší a nejvyšší v parku. Má 3 stupně: první je vysoký přibližně 60 metrů a a voda z něho padá na další dva, celkem 150 m. Návrat zpět do hotelu.


Upozornění - v zimě má vodopád málo vody nebo žádnou! Doporučujeme návštěvu v období dešťů.


9. den : NP Khao Yai, Bangkok, Ko Samui

(S,-,-)


Snídaně. V 07.00 odjezd do do Bangkoku (150 km) a transfer na letiště. Odlet na Ko Samui ve .... letem ...... Přílet na Ko Samui v ..... Transfer do hotelu, ubytování.

 

Ko Samui - je jeden z nejkrásnějších ostrovů v Thajsku, který je zejména díky svým romantickým zákoutím nazýván ostrovem lásky. Kilometry dlouhé bílé pláže lemované palmami, průzračně čistá mořská voda a exotická tropická příroda je ideální k relaxaci a odpočinku. Milovníkům potápění se nabízí nádherný pohled do podmořského světa u ostrova Ko Tao, severně od Ko Samui.

 

Z řady fakultativních výletů doporučujeme zejména: okružní jiízdu kolem ostrova, vodopád Namuang, chrám Wat Khunaram, rybářské městečko Nathon se sochou Velkého Buddhy, motýlí farmu, pozoruhodné "sexuální" skalní útvary Hin Ta a Hin Yai, zápasy vodních bůvolů, výlet na některý z okolních ostrovů (zejména Ko Pha Ngan, proslavený úplňkovou párty) nebo do mořského národního parku Ang Thong. Večer můžete posedět v některé z mnoha restaurací a ochutnat speciality z mořských plodů nebo tradiční asijskou kuchyni.


10.- 11. den : Ko Samui 

(S,-,-)


Snídaně, volný program. Šnorchlování, potápěni, romantika, možnost fakultativních výletů.


12. den : Ko Samui, Bangkok, odlet do Evropy

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu. V ...... transfer na letiště, odlet letem ...... ve ...... do Bangkoku (přílet .....). Odlet do Evropy letem ..... v .......

 


13. den : Přílet Evropa (Praha, Vídeň, Mnichov)

(-,-,-)


Přílet dle Vaší letenky.


Cena v USD na osobu (cena se může změnit podle aktuálního kurzu USD)

Počet osob
2
4
6
8
10
12
14
16
Thajský průvodce
2 140
1 612
1 437
1 364
1 423
1 367
1 335
1 304


Cena platí pro období hlavní sezóny (01.11. - 20.12. a 15.1. - 31.3.). Ceny hotelů v pobytových letoviscích se v TOP sezoně (20.12. - 15.1.) zvyšují o 30-50%! Mimo hlavní sezony ceny klesají o 30-50%. Na tato období se zpracovávají individuální kalkulace.


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Ubytování


 Bangkok: Royal Benja Hotel *** (2 noci) Hotely Bangkok
 řeka Kwai: Jungle Raft Hotel ** (2 noc) Hotely Kanchanaburi
 Ayutthaya: Krungsri River Hotel *** (1 noc) Hotely Ayutthaya
 NP Khao Yai: Arayana Phuphimarn Res *** (2 noci)  
 Ko Samui: Aloha Resort *** (3 noci) Hotely Ko Samui

 Uvedené hotely jsou pouze návrh. Můžete si je vybrat sami včetně typu pokoje.


Další doporučené zájezdy do této destinace


1021 - Bangkok, Ko Samui - to nejlepší

1044 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Samui

1054 - Malý okruh centrálním Thajskem, Ko Samui

1064 - Velký okruh centrálním Thajskem, Ko Samui

1074 - Velký okruh Thajskem, Ko Samui

1094 - Svatba v Thajsku, Ko Samui

 

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


Cena zahrnuje


- ubytování dle programu v dvoulůžkových pokojích (klimatizace, WC a koupelna,

  televize,  telefon). Mimo řeky Kwai (2 noci) - tam jednoduché ubytování bez elektřiny

  jen s  petrolejkami!

- stravování - bufetové snídaně v hotelu (S), obědy (O) a večeře (V) uvedené v programu
- veškeré transfery a vstupy dle programu

- letenka Bangkok - Ko Samui - Bangkok
- thajský anglicky mluvící průvodce


Cena nezahrnuje


- letenku Praha - Bangkok - Praha
- thajské vstupní vízum (nutné pouze pro pobyty delší než 30 dnů)
- cestovní pojištění (nezapomeňte na něj, prosím !)
- výlety a individuální exkurze, které nejsou uvedeny v programu
- spropitné (průvodci, řidiči, restaurace atd.)

- bankovní poplatky za převod (OUR - hradí příkazce)


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Hotely - přehled doporučovaných hotelů