Ratchaburi (1)


 

Počet obyvatel

826 000

Rozloha

5 197 km2

Hlavní město provincie

Ratcha Buri (47 000 obyv.)

Vzdálenost od Bangkoku

100 km

Sousední provincie

Kanchanaburi, Nakhon Pathom, Samut Sakhon, Samut Songkhram, Petchaburi, Barma

Správní rozdělení


okresy ("amphoé"): Muang Ratchaburi District, Chom Bung, Suan Phung, Damnoen Saduak, Ban Pong, Bang Phae, Photharam, Pak Tho, Wat Phleng, Muang Photharam Municipality, Muang Ban Pong Municipality, Muang Ratchaburi Municipality


ÚVOD


Ratchaburi se říká také "Město králů". Tato provincie má rozmanitou topografii: od úrodné země kolem pobřeží řeky Mae Klong, kde se daří mnoha druhům zeleniny k vysokému horskému pásmu Tanawsri na západě podél Myanmarské hranice. Jeho dnešní největší atrakcí je plovoucí trh Damnoen Saduak.


Historie - rodokmen Thajska


Různé kultury a životní styl mnoha etnik žijících spolu v míru a harmonii dělá z Ratchaburi malebné místo stojící za poznání. Pokud jste "fajnšmekr" můžete si z mixu místního obyvatelstva postavit historický rodokmen Thajska. Setkáte se tu s následujícími etniky: Thai Song Dam (Lao Song), Thai Tanawasri (Karenové), Thai Tae Ban Phohak, Thai Mon (Peguan), Thai Laowieng (Laoti), Thai Yuan, Thai Khmen Lao Derm (thajsko kambodžští Laosané), Thaj Jin (thajští Číňané).


TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI


MĚSTO (Amphoe Muang)


Starověké město Koo Bua


zdroj mnoha archeologických nálezů býval známý přístav během Dvaravati období. Najdeme ho na silnici Taow-U-Thong v Tambon Koo Bua, 4 km z Ratchaburi. Poblíž najdeme chrám Wat Khlong Suwankhiri.


Tham Ruesi Khao Ngu


jeskyně v Tambon Ko Phlub Phla, 6 km z města. Najdeme tu sedícího Buddhu známého jako "Phra Phuttachai Tham Ruesi Khao Ngu" pocházejícího z Dvaravati období.


Wat Phra Si Ratana Mahatat Rachaworawiham


má zřetelný vzor v kambodžském Bayon stylu. Chrám je umístěný na Khao Ngu silnici v Muang Ratchaburi.


Ratchaburi národní muzeum


na břehu řeky je otevřené denně 9.00 - 16.00 (kromě po, út a státních svátků). Najdeme ho uvnitř staré radnice která je téměř 80 let stará. Muzeum uchovává artefakty historie provincie a zejména oslnivě ostrý Ratchasatra meč a "Phra Awalogitaesuwan Bodhisattva" sochu v khmérském stylu.

Více informací (A) ...


Wat Chong Lom


Chrám je proslaven legendami opředenou dřevěnou sochou Buddhy Luang Pho Kaen Chan.


Wat Khao Lua


uvnitř jeho vihanu je krásná Buddhova socha Phra Prathan, největší v Ratchaburi.


Khao Wang Ratchaburi


Nabízí se určité srovnání s Khao Wang v Petchburi. Tento 44 m vysoký kopec se v thajštině jmenuje "Khao Sattanat" a najdete ho 2 km západně od města. Chrám zde byl postaven na popud Ramy V. a za krále Ramy VII. se stal královským chrámem.


OKRES BAN KHA


Pha Chee


západně od Ratchaburi směrem k thajsko-barmské hranici. Je to výjimečně neporušená lesní oblast.


Vodopád Huay Suan Phlo


v ochranné zóně lesní zvěře u Pha Chee řeky, Muu 4 , Tambon Ban Bung. Vodopád je obklopený neporušeným lesem a můžeme tu pozorovat např. různé druhy zoborožce, další vzácné ptáky, divoké orchideje a tisíce včel.


Vodopád Sub Toey


6 km z Amphoe Ban Kha. Má devět úrovní v celkové délce asi 2 km. Můžete tu vidět všechny druhy bylin, divoké orchideje a kapradiny.


Wat Pa Phrathat Khao Noi


V Moo 1, Tambon Ban Kha. Najdeme tu uctívanou pagodu s ostatky Luang Pu Thet.


Horký pramen Phu Nam Ron Pongkrating


je umístěný v parku Chalern Prakeat Thai Prachan. Teplota vody je 65 stupňů. V soutoku s chladnou vodou z Tanawasri hor je možné se koupat.


OKRES BAN PONG


Ban Pong


Během 2.světové války tu byl japonský vojenský tábor a také tudy procházela nechvalně známá "železnice smrti" do Barmy. V Ban Pong jsou také největší autobusové opravny v Thajsku a přezdívá se mu "Thajský Detroit" nebo také "The City of Nice People".


Muzeum Wat Muang


představuje exponáty výzkumu místní historie, způsobu života a kultury místního obyvatelstva, zvláště lidí Mon a Peguan. Otevřeno je pá - ne a o svátcích 8.00 - 16.00.


OKRES DAMNOEN SADUAK


Plovoucí trhy Damnoen Saduak


jsou jedním z nejznámějších míst v Thajsku. Kolem roku 1866, král Rama IV. nechal vykopat 32 km dlouhý kanál kolem Damnoen Saduak, který spojil řeky Mae Klong a Mae Nam Tha Chin v provincii Samut Sakon. Kanál má spoustu bočních kanálů zavlažujících úrodnou půdu v okolí. Pěstuje se zde mnoho druhů ovoce a zeleniny. Daří se tu i hroznovému vínu, grapefruitu, mangu, kokosu atd. Od roku 1967 je oblast pod soustředěným náporem turistů. Nejlepší způsob jak pozorovat tento tradiční způsob obchodování je najmout si člun a projet se i třeba mezi ovocnými sady. Nejlepší doba pro návštěvu je ovšem ráno mezi 6.00 - 9.00. Oblast bývala oblíbeným místem výletů krále Ramy V., který velice rád hovořil a jedl s prostými lidmi žijícími v této oblasti.


Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ratchaburi 2 - pokračování

Tham Khao Noi FP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám