2003 - Kambodža - malý okruh


 

Poznávací program

Místo:

 

 

Kambodža - Siem Reap (Angkor Wat), Phnom Penh

 

Délka: 6 dnů / 5 nocí
Cena od:

Program:

Zobrazit trasu na Google maps  

Předchozí den se předpokládá pobyt v Bangkoku.


Nebo ranní přílet do Bangkoku.

1. den : Bangkok, Siem Reap, Angkor, Apsara tance 

(-,-,V)


Check out v hotelu (velmi brzo). V ... transfer na letiště. Odlet letem ... v .. do kambodžského Siem Reap. Po příletu na letišti vyřízení vstupních formalit a kambodžského víza. Nutno mít fotografii, poplatek 20 USD. Transfer do hotelu, ubytování.

 

Odpoledne odjezd do nejvzdálenějšího chrámu historického parku Angkor - Banteay Srei (přezdívaný jako "dívčí klášter") z roku 967. Cesta (cca 35 km) vede zajímavou venkovskou krajinou. Chrám Vás sice překvapí svojí miniaturní velikostí, ale naprosto uchvátí neuvěřitelně propracovanými a složitými řezbami do růžového pískovce, ze kterého je postaven. Chrámový areál je perfektně zrestaurován. Cestou zpět prohlídka mohutného pyramidového chrámu Pre Rup z roku 961. Návrat zpět do hotelu kolem nádrže Srah Sang.

Večer cca od 19.00 představení tradičních "Apsara" tanců" a khmérského folkloru v restauraci s kambodžskou bufetovou večeří.

Přenocování: Siem Reap

 

Doporučujeme: návštěvu masérských salonů. Khmérská masáž je jiná než thajská a neméně příjemná a prospěšná.


2. den : Siem Reap, Angkor Thom, Angkor Wat

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 prohlídka památek z období khmérské říše, svého času nejmocnější a nejskvělejší v jihovýchodní Asii. Pozůstatky stovky chrámů jsou roztroušeny na mnoha čtverečních kilometrech archeologického parku Angkor, vzdáleného asi 6 km od města Siem Reap.

Dopoledne památky bývalého opevněného hlavního města Angkor Thom: Jižní brána s výjevy z legendy o Stloukání mléčného moře, v centru města státní chrám krále Jayavarmana VII. Bayon (konec 12. stol.), nově zrekonstruovaný Baphuon (11. stol.), v oblasti původního královského paláce Phimenakas (10. stol.), na závěr masivní Terasa slonů a Terasa malomocného krále.

Oběd v místní restauraci.

Odpoledne nejproslulejší, nejnavštěvovanější a největší chrám Angkor Wat (1. pol. 12. stol.) - symbol celého parku a Kambodži. Na závěr dne v podvečer démonický pralesní chrám Ta Prohm (2. pol.12. stol.) s mohutnými stromy a kořeny jakoby stékajícími po jeho stěnách. 

Návrat do hotelu v Siem Reap. Volno. Doporučujeme návštěvu Pub Street se spoustou restaurací a obchodů.

Přenocování: Siem Reap

 

Fakultativně: Možnost výstupu v koši upoutaného balonu do výšky 200 m nad Angkor (cca 15 USD). Návštěva zajímavého válečného muzea.


3. den : Siem Reap, Roluos, jezero Tonlesap, Beng Mealea

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd (cca 25 km) do oblasti jednoho z prvních z řady khmérských hlavních měst - Hariharalaya. Ruiny čtyř nejstarších památek z počátku angkorské říše jsou dnes podle blízké vesnice souhrnně nazývány Roluos Group. Navštívíte pyramidový chrám Bakong (z roku 881) a Preah Ko (z roku 879).

Pokračování (cca 25 km) směrem k největšímu sladkovodnímu jezeru Jihovýchodní Asie - Tonle Sap. Hladina se v průběhu roku  zvyšuje až o 7 m a jezero téměř zdvojnásobí svoji rozlohu. Řeka, která jím protéká mění dvakrát za rok směr proudění vody. Cesta malou lodí do kanálu v oblasti Kompong Khleang (v suchém období po zemi). Uvidíte barvitý, ale neuvěřutelně chudý život v domech na kůlech na vodě a plovoucí vesničky vietnamských rybářů.

Prostý autentický oběd v domácnosti.

Odjezd venkovskou krajinou k chrámu Beng Mealea (12.stol.). Obrovský rozsah ruin prorostlých kořeny stromů evokuje spolu se zeleným pološerem pionýrské výpravy prvních objevitelů.

Návrat do hotelu v Siem Reap (cca 40 km). Volno.

Přenocování: Siem Reap


4. den : Siem Reap, Phnom Penh

(S,O,-)


Snídaně. V 09.00 odjezd do Phnom Penh. Cesta (314 km) trvá asi 6 hodin malebnou venkovskou krajinou po silnici napěchované roztodivnými dopravními prostředky. Zastávka u lateritového mostu Naga Spien ze 12. století a na trhu Skuon Market, kde můžete ochutnat místní specialitu - obrovské smažené pavouky.

 

Oběd po cestě v místní restauraci.

Ubytování v hotelu. V podvečer doporučujeme procházku po nábřeží s výhledem na dvě mohutná ramena řeky Mekong - na řeky Basak a Sap. K dispozici je zde také spoustou vynikajících restaurací.

Přenocování: Phnom Penh

 

Phnom Penh je město na třech velkých řekách. Francouzská éra mu odkázala nejen kavárny a restaurace pařížského stylu na nábřežích a koloniální architekturu, ale též každodenní čerstvé bagety i poklidný chod života. Město se v posledních letech probouzí do nové krásy, ale zachovává si velmi pestrobarevná tržiště, buddhistické chrámy i památky na polpotovský režim. Jeho obyvatelé milují dobré jídlo, pití a zábavu a tak je zde bohatý výběr nejrůznějších restaurací, zahradních pivnic se zpěvem i různé noční podniky.


5. den : Phnom Penh, prohlídka města

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd na okružní jízdu po památkách a zajímavostech Phnom Penh. V komplexu Královského paláce Vás zaujme zejména velký Trůnní sál a Stříbrná pagoda (také nazývaná Chrám Smaragdového Buddhy), která má jméno podle více než 5 tisíc stříbrných dlaždic na podlaze.

Chrám Wat Phnom na návrší nad městem - nejuctívanější místo v Phnom Penh, který je připomínkou legendy o založení města. V případě dostatku času ještě Chrám Wat Ounalon. Po další trase k vidění z autobusu: nejdůležitější bulváry města, Památník nezávislosti, Památník vietnamsko-kambodžského přátelství, chrámy, budovy státních úřadů, Unesca a parlamentu.

Oběd v místní restauraci. 

 

Druhá část prohlídky města je věnovaná neblahému období vlády Rudých Khmérů (1975-79), která si vyžádala životy několika milionů obyvatel. Návštěva velmi expresivní expozice muzea polpotovské genocidy ve věznici Tuol Sleng. Památník Killing Fields s hromadnými hroby za městem. Možnost nákupu suvenýrů na tzv. Ruském trhu. Návrat do hotelu.

Přenocování: Phnom Penh


6. den : Phnom Penh, Bangkok

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu a v ..... transfer na letiště. Odlet letem ... v .. do Bangkoku (přílet .....).

 

Následuje individuální odjezd do další destinace nebo pobyt v hotelu dle Vašeho výběru.

 

Konec služeb Thajsko Travel.


Cena v USD na osobu (cena se může změnit podle aktuálního kurzu USD)

Počet osob
2
4
6
8
10
12
14
16
Khmérský průvodce
1 399
1 251
1 202
1 178
1 213
1 195
1 182
1 172

Cena platí pro období hlavní sezóny (01.11. - 20.12. a 15.1. - 31.3.). Ceny hotelů v pobytových letoviscích se v TOP sezoně (20.12. - 15.1.) zvyšují o 30-50%! Mimo hlavní sezony ceny klesají o 30-50%. Na tato období se zpracovávají individuální kalkulace.


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Ubytování


 Siem Reap: Prince D Angkor Hotel *** (3 noci) Hotely Siem Reap
 Phnom Penh: Ohana Hotel *** (2 noci) Hotely Phnom Penh

 Uvedené hotely jsou pouze návrh. Můžete si je vybrat sami včetně typu pokoje.


MOŽNOSTI ZLEVNĚNÍ A PRODLOUŽENÍ PROGRAMU:


Výše uvedený program je roky prověřená, základní varianta privátní prohlídky historického parku Angkor.

Program lze zlevnit ("očesat") jen použitím primitivního ubytování pro nízkorozpočtovou klientelu, vynecháním obědů a večeří (jíst ale stejně musíte...), individuálním nákupem letenky u některé nízkorozpočtové letecké společnosti (např. Air Asia) nebo úmorným celodenním transferem z Bangkoku po zemi minibusem.

Milovníkům historie naopak vřele doporučujeme prodloužení o některý z dalších jednodenních programů:


1 den : Siem Reap, chrámy Angkoru

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 pokračování prohlídky angkorských chrámů. Uvidíte pět dalších nejdůležitějších komplexů reprezentujících nejúžasnější období kambodžské historie. Banteay Kdei - nechal z původní svatyně přestavět na buddhistický klášter král Jayavarman VII. (1181-1218). Velmi se svým stylem podobá sousednímu Ta Phrom, ale narozdíl od něho nebyl dosud rekonstruován a čeká Vás úžasný  rozpadající se kamenný labyrint. Ta Keo - byl státní chrám krále Jayavarmana V. (968-1001). Je to masivní tříterasová pískovcová pyramida reprezentující bájnou horu Meru. Chrám je pěkně restaurován, ale ve skutečnosti nebyl nikdy dokončen. Dle legendy do stavby udeřil blesk, což bylo považováno za zlé znamení. Preah Khan - neboli "Posvátný meč" je obrovský komplex (800x700m) postavený králem Jayavarmanem VII. na méstě kde v roce 1191 porazil Čampskou armádu a byl zasvěcen královu otci. Po rozpadlých ruinách hojně stékají kořenové systémy obrovských stromů.

Oběd v místní restauraci.

East Mebon - Postaven v roce 953 králem Rajendravarmanem II. Je to plochá, pískovcová, třístupňová platforma s pěti cihlovými věžemi uprostřed. Chrám původně stál na umělém ostrůvku uvnitř nádrže East Baray. Ta je dnes zcela vyschlá a pohlcená rýžovými poli. Banteay Samre - postaven králem Suryavarmanem II. (1113-1150) ve stejné době a ve stejném stylu jako Angkor Wat. Prošel dokonalou rekonstrukcí metodou anastylózy. Návrat do hotelu v Siem Reap. Volno.

Přenocování: Siem Reap


1 den : Siem Reap, Koh Ker, Preah Vihear

(S,O,-)


Snídaně. V 06.30 odjezd na sever do provincie Preah Vihear. Cesta trvá asi 3 hodiny po na kambodžské poměry celkem slušné silnici. Ta Vás zavede do oblasti kam se vypraví jen minimální množství turistů. Koh Ker bylo hlavním městem Angkorské říše v letech 928 - 944. Král Jayavarman IV. zde dokázal za krátkou dobu své vlády (14 let) vybudovat impozantní soubor téměř 180 chrámů, z nichž zhruba 20 je dnes přístupných. Stavebním materiálem byl laterit. Ruiny chrámů jsou roztroušeny kolem dnes vyschlé obrovské nádrže Rahal (1200x560m). Srdcem města byl chrám Prasat Thom se sedmistupňovou 36 m vysokou pyramidou na kterou lze vystoupit a nabízí se odsud úžasný výhled.

Improvizovaný oběd ve velmi primitivní místní restauraci.

Odjezd dále na sever až na thajské hranice (1 hod.). Tady se přesedne do terénního automobilu a vyjede se prudkými serpentinami po strmé skalní stěně mysu pohoří Dangrek až do výše 625 m.n.m. Na jeho temeni stojí druhý největší angkorský chrámový komplex Prasat Preah Vihear. Jeho historie začíná v 9. stol. a do současné podoby byl přestavěn za vlády Suryavarna II. (113-1150). Z vrcholu útesu se nabízí zcela neopakovatelný výhled. Chrám je předmětem letitého sporu s Thajskem a přístup může být aktuálně omezen.

Návrat do Siem Reap pozdě večer.

Přenocování: Siem Reap


1 den : Siem Reap, Banteay Chhmar

(S,O,-)


Snídaně. V 07.00 odjezd na západ do provincie Banteay Meanchey. Cesta trvá asi 3 hodiny po silnicích různé úrovně. Čeká Vás čtvrtý největší chrámový komplex z angkorské éry Banteay Chhmar. Pravděpodobně byl postaven v době vlády Jayavarmana VII. (přelom 12. a 13. stol.) a velmi se podobá svým stylem chrámu Bayon a koncepcí městu Angkor Thom.

Masivní stavby zdánlivě nekonečného labyrintu chrámových kaplí a padesáti věží jsou z větší části v rozvalinách hustě prorostlých stromy a vegetací. Rekonstrukční práce jsou tu teprve na úplném začátku a při prohlídce je třeba opatrnosti při přelézání hromad kamenných kvádrů. S velkou pravděpodobností tu budete jediní cizinci a budete mít téměř celý areál jen pro sebe.

 

Improvizovaný oběd ve velmi primitivní vesnické restauraci.

Cestou zpět prohlídka chrámu Banteay Torp - překládáno asi jako "Vojenská pevnost". Chrám se kdysi nacházel na vyvýšeném ostrůvku uprostřed dnes vyschlé nádrže. Jeho tři rozpadající se štíhlé věže ostře kontrastují s novou kaplí buddhistického chrámu. Návrat zpět do Siem Reap pozdě večer.

Přenocování: Siem Reap


1 den : Siem Reap, Phnom Kulen by Jeep

(S,O,-)


Snídaně. Tento program je určen jen skutečným příznivcům adventure! V 08.00 vyzvednutí v hotelu řidičem Jeepu. Vozidla jsou velmi autentickými replikami nebo různými přestavbami původních amerických Jeepů. Vydáte se asi 50 km na sever od Siem Reap, venkovskou krajinou do oblasti pro Kambodžany mystických hor Phnom Kulen. Zde v roce 802 začíná historie Angkorské říše. V pralese Národního parku jsou roztroušeny zbytky dodnes nezmapovaných chrámů a ve zdejších lomech se těžil kámen na stavbu angkorských chrámů. Navštívíte uctívaný chrám Preah Ang Thom se svatyní obrovského ležícího Buddhy a "River 1000 lingas" - říčku v jejímž kamenném korytě jsou vytesány tisíce falických symbolů. Oběd - balíček. Poté se můžete pokochat nebo také vykoupat ve velkém dvoustupňnovém vodopádu - ten je hojně navštěvován místními o svátcích a víkendech. Návrat zpět do Siem Reap.

Je třeba počítat s tím, že v otevřeném Jeepu na primitivních místních komunikacích budete dost zaprášeni!

Přenocování: Siem Reap

 

Jeepy jako dopravním prostředkem je možno absolvovat celou prohlídku Angkoru nebo cestu Kambodžou.


1 hodina - 1 den : Angkor vrtulníkem

(-,-,-)


Pokud si chcete dopřát opravdu nezapomenutelný zážitek, vřele doporučujeme vybrat si některý z programů nabízených společností Helistar. Používají nové stroje Eurocopter AS350 B3+ pilotované zkušenými evropskými piloty.

Nejkratší lety (8 minut, pouze Angkor Wat) začínají již cca od 90,- USD. Celá oblat archeologického parku se všemi nejvýznamějšími místy je obsažena v padesátiminutovém letu (cca 430,- USD).

 

Pro opravdu náročné klienty, kteří nechtějí nebo nemohou ztrácet čas náročným cestováním do odlehlejších oblastí provozují úžasné celodenní poznávací programy, které obsahují: Banteay Chhmar, Preah Vihear, Koh Ker a Beng Mealea. Tak se dají ušetřit v podstatě dva dny pobytu v Siem Reap.


Další doporučené zájezdy do této destinace


0060 - Bangkok, Angkor Wat

0061 - Bangkok, Ayutthaya, Angkor Wat
0062 - Bangkok, Ayutthaya, řeka Kwai, Angkor Wat
1041 - Bangkok, Angkor Wat, Pattaya
1042 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Chang
1043 - Bangkok, Angkor Wat, Hua Hin
1044 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Samui
1045 - Bangkok, Angkor Wat, Krabi
1046 - Bangkok, Angkor Wat, Phuket

2001 - Kambodža, Angkor Wat - letecky

2002 - Kambodža, Angkor Wat - minibusem

2004 - Kambodža - malý okruh, Sihanoukville

9060 - Velký okruh Thajsko, Laos, Kambodža

 

Přehled všech programů a zájezdů - kompletní přehled

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


Cena zahrnuje


- ubytování dle programu v dvoulůžkových pokojích (klimatizace, WC a koupelna,

  televize, telefon)
- stravování - bufetové snídaně v hotelu a večeře (1x) uvedené v programu

- letenku Bangkok - Siem Reap, Phnom Penh - Bangkok
- veškeré transfery a vstupy dle programu
- kambodžský anglicky mluvící průvodce 1.-3. a 4. den


Cena nezahrnuje


- letenku Praha - Bangkok
- thajské vstupní vízum (nutné pouze pro pobyty delší než 30 dnů)

- kambodžské vstupní vízum cca 20,- USD (vyřídí se na letišti, nutná fotografie)
- cestovní pojištění (nezapomeňte na něj, prosím !)
- výlety a individuální exkurze, které nejsou uvedeny v programu
- spropitné

- bankovní poplatky za převod (OUR - hradí příkazce)


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Top Cambodia - to nejlepší z Kambodži

Angkor - chrámy

Angkor Wat - stručný průvodce (pdf)

Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Hotely - přehled doporučovaných hotelů