Thajsko, Krabi - Ko Phi Phi


Mu Ko Phi Phi - Národní park Hat Noppharat Thara


Souostroví šesti ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Leh. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii. Proto sem také každoročně proudí cestovatelé z celého světa chtějící se pokochat tropickým rájem. Phi Phi nabízí vše potřebné jak nezávislým cestovatelům, tak náročným klientům vyžadujícím dokonalý hotelový servis.


KO PHI PHI DON


Členitý ostrov má na délku 8 km, na šířku 2,5 km a svým tvarem připomíná přesýpací hodiny. Je jediný na kterém je možno se ubytovat. Při tsunami v roce 2004 byla infrastruktura ostrova zcela zničena. Hned po ní začala chaotická živelná obnova, která předběhla záměr vlády přetvořit ostrov v luxusní letovisko. Až absurdní množství guesthousů, restaurací, barů, obchodů, krámků atd. natěsnaných v centrální části ostrova už nemá s romantikou nic společného. Dnes je na ostrově k dispozici více než 3 500 pokojů různých kategorií.


Ton Sai Bay


Jižní záliv ve kterém jsou mola hlavního přístavu a kotví tu desítky a desítky malých loděk neustále připravených posloužit turistům při některém z výletů. Kolem přístavu ve středu zálivu je také největší koncentrace všech aktivit a restaurací, v podstatě je celý prostor beze zbytku zastavěn. Na obě strany od této oblasti se rozbíhají dlouhé pásy bílé, ale ke koupání jen málo užívané pláže. Po pravé straně za skaliskem pak přechází do pláže Long Beach.


Loh Dalam Bay


Víceméně hlavní pláž ostrova v severním zálivu, který je od Ton Sai oddělen jen několik set metrů širokou písečnou šíjí. Záliv je mělký s průzračnou vodou. Můžete se ve vodě brodit za odlivu i několik set metrů. V jeho centru přímo na pláži stojí v podstatě pouze jediný hotel Phi Phi Island Cabana.

 

 

Stovky všech ostatních ubytovacích kapacit jsou rozesety kolem zálivu a zejména v jeho pravé části. Díky vysoké koncentraci turistů včetně těch co sem přijíždějí na denní výlety z Krabi a Phuketu, trpí toto divukrásné místo vysokou ekologickou zátěží.

Podrobná mapa Loh Dalam Bay


Loh Moo Dee Bay


Čtyři sta metrů dlouhá pláž na jihovýchodní straně ostrova. Je zde minimum ubytovacích možností a pláž je oblíbenou zastávkou při šnorchlovacích výletech kolem ostrova.


Loh Ba Kao Bay


Osm set metrů dlouhá zářivě bílá pláž na severovýchodě ostrova. Rozhodně jedno z nejkrásnějších míst na světě! Celý tento záliv zabírá komplex hotelu Phi Phi Island Village. To je místo pro nejnáročnější klientelu, místo které v každém návštěvníkovi zanechá hluboký dojem. Je to spolu s Laem Ton Beach místo, které vysoce doporučujeme. Bohužel ne pro nízkorozpočtovou klientelu...


Laem Tong Beach


Dlouhá široká bílá pláž v nejsevernějším cípu východního pobřeží. Místo kde dříve žili obyvatelé vesnice mořských cikánů. Dnes tu stojí čtyři hotelové komplexy citlivě zasazené mezi palmovými háji na pláži. Je to místo, které svým nasprostým klidem a práznou čistou pláží ostře kontrastuje s hektikou přeplněné centrální části ostrova. Nevede sem žádná silnice, ostatně na ostrově není jediný automobil a do oblasti přístavu se dopravuje loďkou (cca 30 minut).


KO PHI PHI LEH


Skalnatý ostrov o rozloze 6,6 km2 má démonicky krásné pobřeží obklopené strmými útesy. Do jeho nitra se zařezává z východu dlouhý záliv Phi Le (záliv duchů), který zasahuje téměř až do středu ostrova a dává pocit, že je to jezero. Další zajímavým místem na východním pobřeží je Tham Viking (vikingská jeskyně), obrovská vzdušná jeskyně, která je domovem velké populace vlaštovek. Na zdech je mnoho starobylých maleb lodí podobných těm, které malovali Vikingové. Do jeskyně je v posledních letech zakázaný vstup.

Hlavní atrakcí ostrova je záliv Ao Maya na jihovýchodní straně. Toto místo proslavilo natáčení filmu Pláž. Nádherná bílá pláž sevřená vysokými skalami trpí náporem turistů zejména bývá přeplněna loděmi s účastníky výletů z Phuketu a Krabi.

Na jih od Phi Phi Leh se nachází dva maličké ostrůvky Ko Pida Nai a Ko Pida Nok se strmými skalami a jejich okolí nabízí skvělé příležitosti pro potápění. Z Phi Phi Don zabere cesta lodí do Phi Phi Leh asi 30 minut.


Ko Yung (Mosquito Island)


Maličký skalnatý ostrůvek severně od Phi Don. Na jeho východní straně je kamenitá pláž. Za kopcem z druhé strany je malá pláž. Kolem ostrova jsou pěkné korálové lokality.


Ko Phai (Bamboo Island)


Malý neobydlený ostrov leží severovýchodně od Phi Phi Don. Na severu a východě se táhne celkem asi 700 metrů nádherných pláží, které soupeří o titul ráje na zemi .... Na jihu ostrova jsou krásné podmořské korálové zahrady. Při návštěvě Phi Phi byste toto místo rozhodně neměli vynechat!


Cesta na ostrovy Phi Phi


Na Ko Phi Phi se dostanete lodí jak z Krabi, tak z Phuketu. Lodě odjíždí jak z Ao Nang, tak z Krabi Town. Lodní lístky jsou k zakoupení na molu, nebo v turistických kancelářích ve městě. Cesta zabere přibližně 2,5 hodiny. Během turistické sezóny jsou v provozu rovněž přímé lodní spoje z Ko Lanta. Po příletu na letiště Krabi je možno zakoupit package transfer z letiště až na ostrov.Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Hotely Ko Phi Phi - přehled doporučených hotelů

Krabi

Ko Lanta

Had Noppharat Thara - Mu Ko Phi Phi NP - info o Národním parku (A)

Khao Phanom Benja NP - info o Národním parku (A)

Mu Ko Lanta NP - info o Národním parku (A)

Thanboke Khoranee NP - info o Národním parku (A)