Thajsko - Phuket (2)


TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI


Khao Rang


Hora na severovýchod od města Phuket, odkud je krásný výhled na město, jižní část ostrova a další menší okolní ostrovy. Je zde také několik restaurací, odkud je dobrý výhled na město, park pro vyznavače zdravého životního stylu a pohodlná, prostorná louka pro piknik. Na vrcholu hory je bronzová socha Phraa Ratsada Nupradit - guvernéra Phuketu za vlády krále Ramy V.


Wat Chalong


Nejuctívanější chrám na ostrově, asi 8 km od města. Stojí zde socha Luang Por Cham, který pomohl obyvatelům Phuketu porazit Angyee - čínské povstalce r. 1876, během vlády krále Ramy V. Jsou zde také sochy mnichů Luang Por Chaung a Luang Por Gluam, které jsou objekty úcty a zdejší lidé jim přináší obětiny.


Staré budovy


S rozvojem těžby cínu v 19.století přišla i doba výstavby mnoha krásných residencí a obchodů, které jsou stále v dobrém stavu. Zdejší architektura je pro tuto oblast typická. Je popsána jako Sino - Portugalská a jsou zde patrné silné středomořské vlivy. Obchody jsou postaveny v úzkých uličkách. Mnoho z nich, zvláště ty v ulici Dibuk Rd., mají staré dřevěné dveře s čínskými ozdobnými dřevořezbami. Další ulice, které by se mohly jmenovat "Starý Phuket", s podobnou architekturou jsou Phang-Nga, Yaowarat, Thalang a Krabi. Procházka touto částí města je snadná a rozkošná. Dalšími stavbami v evropském stylu jsou Provinční úřad (Sala Klang), Soudní Dvůr Phuketu (San Changwat) a Thajská Banka Nakhon Luang.


Akvárium


V akváriu lze vidět více než 100 druhů mořských živočichů, mnoho z nich z okolních vod. Akvárium je na mysu Panwa, na jihovýchodě ostrova. Mimo klasických akvárií můžete také procházet pod hladinou skleněným tunelem v obrovské nádrži.


Motýlí farma


V parku vzdáleném 3 km od centra města Phuket v Sam Kong žije mnoho druhů motýlů, dalšího hmyzu a mořských živočichů.

Více info...


Thajská vesnice a farma orchidejí


Ukázka thajského tance, ručních řemesel, kultury, slonů a demonstrace starých časů v parku orchidejí. 3 km od centra města Phuket.


Saphan Hin


Projekt na zúrodnění země, které se nyní využívá pro parky a veřejnost v sapan Hin, na ulici Phuket Rd. na kulatém náměstí na konci ulice je uprostřed pomník těžby cínu ve tvaru vrtáku, věnovaný památce kapitána Edwarda Thomase Milese, Australana, který přivezl první cínové plovoucí rypadlo na Phuket r.1909. Pomník byl postaven r.1969 u příležitosti 60. výročí těžby cínu na Phuketu. V parku je rovněž sportovní centrum.


Muzeum mořských mušlí


Pravděpodobně nejvzácnější sbírka mořských mušlí je k vidění v tomto muzeu poblíž pláže Rawai na jihozápadním pobřeží Phuketu. Důraz se klade na mušle z Phuketu a thajských vod, které jsou mezi sběrateli nejvyhledávanější. Každá z mušlí je nejlepší svého druhu a často je to druh sám pro sebe. Výstava je v logickém sledu a návštěvníci mohou najednou vidět různé druhy téže čeledi. Je zde mnoho rarit a podivností, jako největší zlatá perla na světě (140 karátů) nebo mušle, která váží 250 kg. Velké je Oddělení naplavených kamenů, kde jsou fosilní mušle, které ukazují nejranější formy života na zemi.


Mys Phrom Thep


"Phrom" je thajské slovo pro hinduistického "Brahmu", což znamená "čistý", a "Thep" znamená "Bůh". Phromthep je pevnina vystupující do moře a vytváří jižní výčnělek Phuketu. Bylo to oblíbené místo pro námořníky, kteří se plavili podél západního pobřeží Malajského poloostrova. Mys má vysoký útes a dříve byl místními vesničany nazýván "Laem Jao" (Božský mys). Z útesu ke kamenům u moře je palmový háj. Smaragdově zelené proudy vody krouží v hluboké vodě a sami sebe vrhají proti kamenům: to je jedna z nejpůsobivějších podívaných na Phuketu. Z mysu Promthep, což je nejlepší místo pro pozorování západu slunce vede silnice na severozápad, na pláž Nai Han.


Vyhlídka


Z tohoto místa mezi pláží Kata a Nai Han je vidět daleké okolí i přilehlý Poo Island. Když je hezké počasí, prodávají zde pouliční prodavači jídlo, pití a suvenýry.


Phuket Fanta Sea


Tento ohromný kulturně zábavný park byl vyhodnocen jako nejlepší turistická atrakce v Thajsku. Hlavní show probíhá v obrovském klimatizovaném amfiteátru zakomponovaném do starobylého khmérského chrámu. Uvidíte představení ve stylu show Las Vegas - směsici kulturních a historických představení, třírozměrné efekty, létající anděly a slony, pyrotechnické efekty sloní představení (30 slonů) atd. Před představením které začíná ve 21.00 budete hosty lukulské bufetové večeře v jedné z největších restaurací na světě jménem Golden Kinari.

Více info...


FESTIVALY


Vegetariánský festival Ngán kin džé


září / říjen (podle čínského lunárního kalendáře)
Souvisí s taoismem. Do Thajska ho uvedli čínští obchodníci a přistěhovalci.

Slaví se zejména na ostrově Phuket a v některých jihothajských provinciích. Oslavy a procedury trvají většinou devět dnů, ale některý rok tomu může být i jinak. Hlavním smyslem je tělesná i duchovní očista. Doprovází ho velmi barvité, ale i dost drastické zvyklosti kdy si účastníci v tranzu propichují obličej nejrůznějšími předměty.


Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Phuket 1 - předchozí část

Hotely Phuket - přehled doporučených hotelů

Sirinath NP - info o Národním parku (A)