Tak (2)


OKRES SAM NGAO


Přehrada Bhumibol


Thajská největší přehrada je vzdálena několik kilometrů od města Tak, v okrese Amphoe Sam Ngao, na řece Ping. Rozlehlá přehrada zasahuje na severu až do provincie Chiang Mai. U přehrady je možné se ubytovat. Pro bližší informace se obraťte na Thajský Úřad Výroby Elektriky v Bangkoku.


Okruh po řece Mae Ping


Tato velice populární cesta po přehradním jezeře o délce 140 km začíná od přehrady Bhumibol a končí v Doi Tao v Chiang Mai.


OKRES UMPANG


Hornatý okres na barmské hranici patří k nejméně přístupným místům v Thajsku vůbec. Je obklopen národními parky a přírodními rezervacemi. Je Mekkou příznivců adventure. Z města Mae Sot (hraniční přechod do Barmy) sem vede klikatá horská silnice č.1090 dlouhá 164 km. Na ní je těžko uvěřitelných 1 219 zatáček. Většinu obyvatel tvoří Karenové.


Doi Hua Mod


Toto pohoří se zvedá asi 45 km od Umphang. Vlnící se vápencové hory jsou porostlé jen křovinami. Z vrcholu Doi Hua Mod je možno brzo ráno pozorovat "moře mlhy" vystupující z horských údolí hluboko pod Vámi. Vrchol je snadno dostupný autem.


Jeskyně Ta Ko Bi


Asi 3 km od Umphangu v oblasti Ban Mae Klong Mai. Obrovitá jeskyně je asi 3 km dlouhá s velkým dómem. V 70. letech byla užívána Komunistickou stranou Thajska. Zde byste si neměli nechat ujít krásné stalagmity a stalaktity. Pro návštěvu potřebujete baterku a doporučuje se místní průvodce.


Mu Ban Karieng Pa La Tha


Zajímavá původní vesnice Karenů kde obyvatelé nosí stále ještě původní oděv. Je dostupná při plavbě na raftech z Umhang. Lze zde také přenocovat a blíže tak poznat život příslušníků tohoto horského kmene. Je zde také možno absolvovat jízdu na slonech do pralesa.


Vodopád Thi Lo Cho


Někdy také psáno Tee Lor Jor Waterfall, neboli Saifon Waterfall. Asi 3 km od Umphangu, který padá z 80 metrů vysokého útesu. Padá jako vodní záclona a ráno tvoří překrásnou duhu. Tato podívaná je stálou atrakcí po celý rok. Dostat se k němu dá ale jen na raftu.


Vodopád Thi Lo Su


Tento vodopád se nachází v oblasti Chráněné krajinné oblasti Umphang a nejsnáze přístupný je od listopadu do května. Patří k nejkrásnějším vodopádům v Thajsku. Voda padá v mnoha proudech z výšky 200-300 m. Místo je pověstné překrásnou horskou scenérií, ranními mlhami a divokou zvěří.

Pokračování...


OKRES THA SONG YANG


Tham Mae Usu


Mae Usu je jeskyně s vysokým stropem a mnoha stalagmity a stalaktity. Během období dešťů se pravděpodobně natolik zvedne hladina, že bude uzavřen vchod do této vzdušné a ne příliš tmavé jeskyně.


FESTIVALY


Taksin Maharachanuson festival


Koná se obvykle od 28.prosince do 3. ledna u Svatyně krále Taksina Velikého. Probíhá řada buddhistických obřadů, soutěží a lidových veselic.


MÍSTNÍ PRODUKTY


Mezi nejoblíbenější patří mango a banány nakládané v medu, dále tamarind a dekorativní předměty z granitu. Mae Sot je dobré místo k nákupu suvenýrů a zboží z Barmy jako je stříbrné zboží a drahé kameny (pozor na podvodníky, jen pro znalce!).


Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Tak 1 - předchozí část

Thi Lo Su - vodopád

Khun Pa-Wor NP - info o Národním parku (A)

Lan Sang NP - info o Národním parku (A)

Maemoei NP - info o Národním parku (A)

Nam Tok Pacharoen NP - info o Národním parku (A)

Taksin Maharat NP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám