Maha Sarakham (2)


OKRES KHANTHARAWICHAI


Mongkhon (stojící Buddha)


tato Buddhova socha stará přibližně stejně jako město Maha Sarakham se nachází v Tambon Khanthararat, Amphoe Kantharawichai při silnici č.213. Je zhotovena z červeného pískovce ve stylu Dvaravati období, stejně jako socha Ming Muang. Obě byly zřejmě zhotoveny v době kdy Amphoe Kantharawichai postihlo sucho - jedna pro ženy druhá pro muže. Od té doby má oblast pravidelné deštivé období umožňující dokonalé obdělávání půdy v oblasti.


Phra Phuttha Ming Muang


další jméno této Buddhovy sochy je Suwan Mali. Je zhotovená z červeného pískovce v Dvararavati období a lidé v Maha Sarakham věří, že tato socha pro ně udržuje pravidelné období dešťů. Socha stojí v chrámu Wat Suwannawat, Mu 1, Tambon Khok Phra, Amphoe Kantharawichai.


OKRES KOSUM PHISAI


Ban Nong Khuan Chang


tato vesnice je situována v Mu 7, Tambon Ban Song Khon je proslulá tkaním hedvábných látek, bavlněných tkanin a dalšími produkty z hedvábí, které jsou na prodej návštěvníkům.


Ban Phaeng


tato vesnice situována v Tambon Phaeng, Amphoe Kosum Phisai je proslavená výrobou slaměných rohoží.


Bung Bon


toto velké jezero je situováno v Tambon Hua Khwang, Amphoe Kosum Phisai, 100 m z Kosamphi parku nebo dva kilometru z Amphoe Kosum Phisai. Zabírá oblast 120 rai a má průměrnou hloubku 2,50 m. Silnice kolem jezera je 2,689 m dlouhá a celá oblast je stejně jako Kosamphi park častým místem oddechu.


Kosampi park


je situován v Tambon Hua Khwang, Amphoe Kosum Phisai na břeh řeky Chi. Park zabírá oblast 125 rai a byl prohlášen za aboretum 1. října 1976. Najdeme tu různé druhy mamutích sekvojí poskytujících stín. Je tu také přírodní nádrž s malebnou scenérií a parkem s několika druhy ptáků a mnoho set opic, které je možné krmit.


FESTIVALY


Bun Boek Fa a Red Cross Fair


je každoroční oslava na začátku období sázení rýže, připadající na třetí úplňkový den třetího měsíce lunárního kalendáře. Festival zachovává severovýchodní kulturní dědictví. Hlavními rysy festivalu jsou průvod k uctění bohyně rýže a ducha Baisi Su Khwan, různé kulturní aktivity, místní zábava, lidová hudba a další ceremonie.


Festival svící


průvod svící v Amphoe Kosum Phisai - jeden den před buddhistickým dnem půstu. Hlavní roli hrají průvody různých svíček soupeřící krásou a ozdobami.


On Son Klong Yao Chao Wapee festival


Většina lidí v oblasti Wapeephathum vlastní nějaký buben (vyrábí se v Klong Yao). Každým rokem uprostřed března se koná jejich přehlídka s průvodem v Klong Yao a zemědělská výstava s farmářskými produkty.


Phrathat Nadun festival


Tento festival se koná 15. den třetího měsíce lunárního kalendáře (Makha Bucha den) každým rokem v oblasti kolem Phrathat Nadun a trvá pět dnů a pět nocí.


Bun Pha Kao Ling (opičí hostina)


Tento festival se koná každoročně 2.dubna v lesoparku Koamphi. Je to velký bufet pro opice (jídlo a ovoce) a k vidění je mnoho vzácných druhů opic, např. "opice zlatá".


Bang Fai festival (Amphoe Na Chuak)


Festival se uskutečňuje každým rokem během května-června v Amphoe Na Chak. Hlavní atrakcí je soutěž raket. Dále se konají průvody, ohňostroje a v noci náboženské obřady a zábava.


MÍSTNÍ PRODUKTY


Provincie Maha Sarakham má různé typy místních produktů jako hedvábné látky, rohože, Mat Mi látky, Khit látky a polštáře a řadu místních speciálních jídel.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Maha Sarakham (1) - předchozí část

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám